Podsumowanie zagadnienia zakupu mieszkania, wydanie nieruchomości

Wraz z dzisiejszym artykułem zakończymy analizę zagadnienia zakupu/sprzedaży mieszkania. W naszym jesiennym cyklu podpowiadałam Państwu:
-gdzie szukać nieruchomości do kupienia (samodzielne poszukiwania w Internecie, prasie lokalnej lub interesującej nas okolicy oraz w ofercie znanych biur pośrednictwa w obrocie nieruchomościami)
-czym kierować się w wyborze mieszkania (...)
Read more

Przeniesienie prawa własności,umowa przedwstępna i końcowa

Jesienny cykl artykułów na naszym forum poświęciliśmy zagadnieniu zakupu mieszkania. Podpowiadałam Państwu na czym skupić uwagę poszukując, wybierając i negocjując cenę za wymarzone lokum. Wyjaśniłam też główne różnice pomiędzy własnością, spółdzielczym i lokatorskim prawem do lokalu mieszkalnego oraz gdzie znaleźć dane do weryfikacji sytuacji prawnej nabywanej nieruchomości. (...)
Read more

Weryfikacja stanu prawnego

Kontynuujemy dzisiaj temat zakupu mieszkania. Wyjaśniłam już Państwu na co zwrócić uwagę przy wyborze i negocjacji ceny wymarzonego gniazda. Dobrze byłoby jeszcze sprawdzić stan prawny nieruchomości. Nie można się bowiem opierać tylko na własnym wrażeniu co do uczciwości sprzedającego czy też co do urody mieszkania i jego okolic. Można poprosić by właściciel uzyskał i/lub (...)
Read more

Formy własności dotyczące mieszkań

Poprzednim artykułem rozpoczęliśmy analizę zagadnienia zakupu mieszkania. Podpowiadałam Państwu na czym skupić uwagę poszukując i wybierając wymarzone lokum. Wspomniałam m.in., iż ważna jest forma własności mieszkania. Wyróżniamy 3 podstawowe formy:
1. Własność. Prawo własności przywrócono na mocy ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych z dnia 15 grudnia 2000r. (w (...)
Read more

Zakup mieszkania

Dziś uwagę skupimy na zakupie mieszkania. Jest to zagadnienie - z pewnością ciekawe dla studentów (decydują się na własne lokum, aby dodatkowo czerpać zyski z wynajmu kolegom lub odsprzedaży mieszkania po zakończeniu edukacji), młodych małżeństw (pragnących funkcjonować bez czujnego oka teściów) , osób starszych (które doceniają egzystencję pozbawioną trosk o opał, serwis (...)
Read more

Podsumowanie zagadnień najmu, podatek dochodowy

W dzisiejszym odcinku podsumuję krótko temat poruszany w trzech ostatnich artykułach, tj. wynajem (na przykładzie mieszkania). Dla uporządkowania przypomnę: Wynajmujący to właściciel nieruchomości; Najmujący - osoba poszukująca mieszkania, Pośrednik w obrocie nieruchomościami to osoba, która pomaga skojarzyć wynajmującego z najmującym wg ich preferencji.
Troski poszukującego (...)
Read more

Najem klasyczny z perspektywy Właściciela

W poprzednim odcinku pisaliśmy o najmie - od strony poszukującego, a dzisiaj rozpatrzymy to samo zagadnienie od strony wynajmującego, tj. właściciela nieruchomości. Przed wynajmem mieszkania obcym osobom warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami. Wtedy oddanie lokalu nie będzie budziło obaw.
1. Poznaj swojego najemcę. Czasami wystarczy krótka rozmowa, gdzie ktoś pracuje, na (...)
Read more

Najem klasyczny z perspektywy Poszukującego

FORUM EKSPERTÓW RYNKU NIERUCHOMOŚCI/KONIECZNIE PRZECZYTAJ!

Nadal prowadzimy Państwa przez meandry zagadnień rynku nieruchomości. Jeśli w tym zakresie coś lub ktoś sprawia (-ło) Państwu kłopoty i chcielibyście podzielić się nimi lub uzyskać poradę, zapraszamy: WWW.AD-REM.LUBLIN.PL
W ostatnim tekście poruszyliśmy temat najmu okazjonalnego; to szczególny rodzaj najmu (...)
Read more

Najem okazjonalny

FORUM EKSPERTÓW RYNKU NIERUCHOMOŚCI/KONIECZNIE PRZECZYTAJ!

Dzisiaj - zgodnie z zapowiedzią przybliżę Państwu Najem Okazjonalny. Jest to produkt nowelizacji ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy oraz zmiany KC (w końcu stycznia 2010r.). Celem tej nowelizacji było pobudzenie rynku wynajmu lokali mieszkalnych i wyeliminowanie "szarej strefy" najmu (...)
Read more